PENTUTOIVEITA AIDALLE JA RENILLE 17.10.2025

Aida Villi-Joikhu Kultapala on juoksuissaan kuin kello ja tarkasti ne tulivatkin. Sitten vain odottelemaan sitä h-hetkeä . Sen koittaessa sitten toimeen ja sulhoksi valitsin kasvattini Villi-Joikhu Riittävän Refleksin Renin. Homma putkeen ja niin voidaan olla toiveissa ,että pentuja olisi tulossa sitten aikanaan. Aida käy ultrassa Syyskuun alkupuolella , ja se kertoo sitten miten kävi.

Aida on 3vuotias ja hänestä voit lukea lähempiä tietoja sukutaulut osiosta hänen omalta sivultaan. Aida on ensikertalainen. Sukutaulut osiosta nimeä klikkaamalla tulee esiin Aidan oma sivu. Aida on mukava kiltti koira , mutta osaa olla topakkakin. Ultra tulos tulee tähän uutiseen kuten aina ennenkin.

Ren Villi-Joikhu Riittävä Refleksi on yhden pentueen isukki ja erinomainen harrastuskoira. Harrastaa tokoa, jälkeä ja hakua ja kaikki nenätyö on herran mieleen. Herrasmies koira ja kuin ihmisen mieli. Hänestä on kehittynyt oikein mukava kaveri kaikkeen puuhaan ja tulee toimeen hyvin toisten kanssa. Aika äänekäs on mutta kun on asiaa. Asustelee toisen uroksen kanssa samassa taloudessa. Ren on vuoden lopussa 5vuotias. Ren on harrastuksissaan erinomaisesti kuunteleva ja sitkeä toimija. Tietää mitä tekee.

Nyt on siis pentutoiveita olemassa. Pentue on Pompen , Dm , Pra-prcd ja IFT122-pra terve polveutumisen perusteella. Pentueesta sijoitetaan narttu jonka perhe on vielä auki.

Villi-Joikhu Kultapala Aida. Silmät terveet, polvet 0/0, Lonkat C/B, kyynärät 0/0, Sydän ok, selkä: VA1 LTV0. Pompen, Dm , Pra-prcd ja IFT122-pra terve polveutumisen perusteella.

Villi-Joikhu Riittävä Refleksi, Ren. Silmät terveet, polvet 0/0, Lonkat A/A, kyynärät 0/0, sydän ok, Selkä: VA0 LTV0. Pompen, Dm, Pra-prcd ja IFT122-pra terve polveutumisen perusteella.